Volvo za švedsko predsjedavanje EU

OD 1. srpnja Švedska i njen premijer, Frederik Reinfeldt, preuzeli su mjesto predsjedavajuće zemlje u Europskoj Uniji, a jedan od prvih poteza bilo je proglašenje Volva službenim dobavljačem vozila za Vladu.

Volvo je tako postao  jedino službeno vozilo EU tijekom švedskog predsjedavanja u njezinim institucijama. Radi se o vrlo poticajnoj gesti jer će Volvo, njegove automobile i ekološku filozofiju, moći upoznati svi ministri, predstavnici vlasti i službenici iz 27 zemalja članica EU koji će posjećivati Švedsku tijekom njenog mandata.

Vozni parki činit će oko 90 automobila, najvećim dijelom S80 i V70 Flexifulel modela pokretanih alternativnim gorivom poput bioetanola te veliki broj ekonomičnih dizelskih modela. Automobili će biti postavljeni na više lokacija, uključujući Stockholm Goteborg, Estersund i Kalmar.

Volvo nije samo službeni automobil tijekom predsjedavanja Švedske, nego je imenovan i dobavljačem automobila tijekom UN-ove konferencije o klimatskim promjenama, COP 15, čiji će domaćin biti Danska, a koja će se održati u Kopenhagenu u prosincu 2009. godine.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.