Volkswagen gradi u Rusiji

RUSKI Ministar gospodarstva i trgovine, German Gref i predsjednik upravnog odbora Volkswagena, dr Berndt Pischetsrieder, položili su kamen temeljac nove tvornice u Kalugi.

Početak izgradnje tvornice posljedica je bliske suradnje ruske države i Volkswagena koja je kulminirala krajem ožujka ove godine kada je ostvaren sporazum o gradnji Volkswagenovih pogona na ruskom tlu. Time je njemački brand odlučio proširiti poslovanje i snažnije se angažirati na najbrže rastućem europskom tržištu.

Tvornica će s radom započeti već dogodine kada bi trebala startati montaža prvih Škoda i Volkswagena. Puni kapacitet proizvodnje od 115.000 vozila godišnje tvornica će dostići već 2009. godine.

Tvornica se sastoji iz linija za predmontažu i montažu, lakirnice, kao i postrojenja za opremanje, a zajedno s uredskim prostorima obuhvaća 400 hektara površine. Radovi trenutno teku punom parom. Preko 500 radnika i oko 200 radnih vozila radi u tri smjene na priprema terena.

Prema projektu, čak će 6 milijuna kubičnih metara zemlje morati biti iskopana u cilju niveliranja podloge. Osim toga, tvornica će biti povezana željezničkom prugom, a u njenoj blizini će niknuti stambeno naselje za potrebe zaposlenika.

U Rusiji ne skrivaju oduševljenje dolaskom snažnog njemačkog koncerna. Naime, puštanjem tvornice u rad bit će otvoreno čak 3.500 novih radnih mjesta.

M.N.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.