U većem dijelu Europe, o Hrvatskoj da i ne govorimo, ne postoji infrastruktura potrebna za korištenje električnih vozila pa je njihova pojava na cestama iznimno rijetka no nedavni slučaj iz američke Georgie pokazuje da su u SAD-u vlasnici EV-ova već počeli ulaziti u probleme s policijom zbog neovlaštenog punjenja svojih vozila.
###
Naime, 'zabrinuti' građanin primijetio je da izvjesni Kaveh Kamooneh puni svoj Nissan Leaf pomoću utičnice u srednjoj školi Chamblee te je promptno pozvao policiju. Da stvar bude nevjerojatnija, policija je pohitala na mjesto 'zločina' i informirala jadnog Kamooneha da će biti optužen za krađu struje u vrijednosti – 5 centa (oko 25 lipa)! Desetak dana kasnije, policajci su se pojavili u Kamoonehovom domu i odveli ga u postaju gdje je iza rešetaka proveo 15 sati zbog 20 minuta punjenja baterije svog vozila.
Iako je teško razumjeti reakciju policije, narednik Ernesto Ford izjavio je kako je dotični gospodin prekršio zakon uzevši nešto što nije njegovo. 'Krađa je krađa i apsolutno bi ponovno postupio na isti način' rekao je revni policajac.