FIAT je navodno odgodio dolazak nove, treće generacije Pande na tržište, a riječ je o posljedici štednje u poslovanju. Sada se očekuje kako bi novu Pandu mogli upoznati tek 2012.
Lansiranje novog modela se isprva očekivalo ovog ljeta, no za sada je već dva puta odgođeno. Naime, prvi put je dolazak prolongiran za rujan sljedeće godine, a sada je sve prebačeno u 2012.
Ova štednja, koju su u Fiatu započeli u listopadu 2008, je do sada prolongirala i dolazak Alfe Giuliette te zamjene za Lanciu Ypsilon. U Fiatu su htjeli prištedjeti nešto novca, ali i izbjeći lansiranje novih modela usred krize te njihov dolazak sačuvati za vremena kada se očekuje novi tržišni rast.