Opel Astra postala Saturn

NAGAĐANJA kako će Astra biti još jednom "rebrandirana" dobila su službenu potvrdu. Nakon europskih uspjeha Astra će pokušati isto ponoviti i u SAD-u gdje će biti ponuđena u okviru Saturnove game.

U Saturnovoj gami Astra će zamijeniti model Ion čija bi proizvodnja trebala biti obustavljena tijekom ožujka. Teško je dati bilo kakvu prognozu vezanu za uspjeh Astre na američkom tlu, no sudeći prema rezultatima prethodnika popularnost ove marke je u uzlaznoj fazi. Naime, vremešni Ion do studenog je prodan u 94.880 primjeraka, što je 0,8 % više u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Nadalje, dolaskom Astre u Saturnu će biti završena posljednja faza obnove game prema kojoj je najstariji model prisutan na tržištu oko 20 mjeseci.

Američka premijera Astre zakazana je za veljaču na Chicago Auto Show-u gdje će biti izložene dvije karoserijske izvedbe, tri- i pet-vratna. Inače, ovo nije prvi slučaj suradnje GM-ovih europskih marki i Saturna. Ranije ove godine, Saturn Sky je blago modificiran i u Europi lansiran pod imenom Opel GT.

Budući klonovi

General Motors će u cilju rezanja troškova nastaviti s politikom razvoja globalnih modela. Prvi u nizu je Opel Antara nastala na osnovi Chevrolet Captive, a koja će u SAD-u biti lansirana kao novi Saturn Vue.

Nešto kasnije će isti recept biti ponovljen i u limuzinskoj domeni. Nova generacija Vectre imat će sestrinski model u SAD-u, opet pod Saturnovom značkom.

M.N.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.