OHRABRENI prošlogodišnjim uspjehom sajma oldtimera organizatori i ove godine u Strmcu Samoborskom organiziraju sličnu manifestaciju.
Sajam će se održati 12. travnja u vremenu od 8 do 15 sati na adresi Vladimira Nazora 15, Strmec Samoborski (Društveni dom). Očekuje se dolazak oko tridesetak trgovaca (prije svega kolekcionara i oldtajmeraša) koji će ponuditi na prodaju ili razmjenu dijelove, literaturu, opremu i sve ostalo u vezi s kotačima. Treba naglasiti da su cijene prošle godine bile vrlo prihvatljive, a ponuda bogata i moglo se naći puno raritetnih stvari. Uz prodaju bit će i prigodna izložba oldtimer vozila, a za sve posjetitelje i prodavače ulaz je besplatan.
Prošle je godine po prvi puta u Strmcu Samoborskom (Općina Sveta Nedelja) vrlo uspješno održan sajam oldtimera, koji je pokazao i da u tom segmentu naše tržište ima perspektivu i prije svega potrebu.
Hrvatska oldtimer scena trenutno broji 36 oldtimer klubova organiziranih u dva oldtimer Saveza kao krovne interesne udruge. U svakodnevnom prometu na našim cestama registrirano je oko 15.000 automobila i 2000 motocikala starijih od 30 godina, a koji zadovoljavaju kriterije oldtimer vozila. Ta velika brojka svjedoči da je i u Hrvatskoj razvijena svijest o potrebi čuvanja tehničke baštine na kotačima.