Maybachov biti ili ne biti?

MERCEDESOV šef Dieter Zetche je u intervjuu na pariškom auto salonu izjavio kako je "poprilično opušten" glede budućnosti luksuznog Daimlerovog pod-branda Maybacha želeći time reći kako je odluka već donijeta. No, Zetche nije htio otkriti znači li to palac gore ili dolje za posrnuli Maybach.

Već se neko vrijeme mogu čuti glasine kako je Mercedes odlučio nakon što budu iscrpljeni i zadnji tržišni potencijali trenutnih modela povući Maybach s obzirom kako ga je konkurencija, prvenstveno Rolls-Royce, potukla do nogu. To i nije bilo teško s obzirom da rebrandirana, produžena i dodatno opremljena (ali još uvijek samo) S klasa kod superbogatih kupaca jednostavno ne opravdava toliku razliku cijene. Imidž ipak ovdje igra najveću ulogu.

Razlog zašto se Maybach i ovoliko održao je, prema mišljenju mnogih, činjenica kako njegove modele nije skupo proizvesti, pa i s tim malim prodajnim brojkama opet donosi korist Daimleru. No, sadašnji će modeli svakako biti povučeni dolaskom sljedeće S klase, pa se postavlja pitanje hoće li stići novi ili je to još jedan kraj za Maybach?

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.