HONDA je početkom mjeseca službeno potvrdila da će tijekom godine predstaviti još jedan hibridni model, a kroz godinu dana predstaviti nova rješenja s područja alternativnih pogona gorivim ćelijama. Time je Honda još jednom potvrdila da spada u red ekološki najosvještenijih i tehnološki najrazvijenijih marki na svijetu.
U 2005. godini Honda predstavlja novi proizvod koji će omogućiti daljnju komercijalizaciju gorivih ćelija. Nova tehnologija skladištenja električne energije putem gorivih ćelija biti će predstavljena na novom hibridnom vozilu već za godinu dana.
Najveći napredak je postignut na smanjenju gubitaka i proširenju radnih uvjeta, pa će novi sustav biti posve operativan i pri nižim temperaturama, čak i ispod -20 stupnjeva Celzijusa. Naime, za sada je jedna od najvećih prepreka široj komercijalizaciji Fuel Cell tehnologije upravo rad pri niskim temperaturama okoline. Nova struktura metalnog separatora i novorazvijeni elektrolit trebali bi ukloniti ove prepreke, te efikasnošću i troškovima učiniti gorive ćelije konkurentnima.
Miljenko Nikolić