Ford ulaže stotine milijuna u Rumunjsku

Foto: Ford

FORD je u okviru elektrifikacije primoran ulagati u proizvodne kapacitete.

Posebno je to uočljivo u komercijalnom programu, koji su u Fordu odlučili do 2024. većim dijelom elektrificirati. Očekuju da će dvije trećine prodaje u komercijalnom programu činiti upravo plug-in hibridi i električne izvedbe. 

Ford će, stoga, u svoje proizvodne kapacitete u Craiovi u Rumunjskoj uložiti dodatnih 300 milijuna dolara, a sve kako bi se pripremio za lansiranje potpuno novog modela. Taj bi model na tržište trebao stići 2023. godine, a godinu kasnije stiže i električna izvedba. Time će to postati treća Fordova tvornica sposobna za proizvodnju električnih modela. Prije su to postale tvornice u Njemačkoj i Turskoj.

Podsjetimo, od 2008. godine, kad je Ford postao vlasnik tvornice u Rumunjskoj, u njenu modernizaciju i proširenje je uloženo čak dvije milijarde dolara. Samo u zadnjih nekoliko godina je instalirano preko 600 robota, koji olakšavaju proizvodne aktivnosti za 6000 radnika. U toj tvornici se, između ostalih, proizvodi i nova Puma, tržišno vrlo uspješan model, a u asortimanu imaju model EcoSport te 1.0 EcoBoost motor.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.