Ford priprema teren za prodaju Volva

VIŠEMJESEČNA nagađanja kako će financijskom krizom pogođen Ford nastaviti prodavati obiteljsko srebro dobila je i službenu potvrdu. Nedugo nakon što je Volvo pomoć potražio i kod švedske vlade Ford je objavio kako razmatra redefinirati svoj odnos s Volvom.
 
Taj odnos uskori bi mogao postati prošlost, baš kao i nekoć snažna Premier Automotiv Group u kojoj su bili Aston Martin, Jaguar i Land Rover. Sve veća recesija nošena financijskom krizom već mjesecima odnosi žrtve. Tvornice širom svijeta se zatvaraju, a sve više ljudi je na ulici. Iako je Volvo više manje „operabilan“ u Ford očito misle kako bi njegovom prodajom uspjeli namaknuti dovoljna sredstva da se prebrode tekući problemi, barem na kratko vrijeme.

Iako je Volvo svo ovo vrijeme poslovao zadovoljavajućim tempom koji je uključivao obnovu i širenje game, posljednje vijesti govore kako se švedska marka nalazi u problemima. Da, XC60 je stigao na tržište, no odgoda lansiranja novog S60, kao i molbe za pomoći usmjerene ka švedskim vlastodršcima jasno govore kako će se bez značajnih promjena teško moći naprijed. Švedska vlada trenutno razmišlja o pomoći vrijednoj oko 200 milijuna eura, a koja bi uključivala i Saab, trenutno u vlasništvu GM-a.

Volvo Car Corporation će dosta teško naći vlasnika. Naime, Ford je deset godina od preuzimanja sve bliži prodaji, a koncern Volvo Group se već izjasnio kako nije zaintersiran za kupovinu. Čak štoviše, predsjednik Volvo Groupa, Finn Johnsson, izjavio je da bi Renault bio prikladan vlasnik Volva. Zainteresiranih zasada nema, bar dok se ne objavi cijena i svi ostali uvjeti. Globalna ekonomska nestabilnost tomu sigurno neće pogodovati.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.