PREMA posljednjim saznanjima europska podružnica Forda neće proizvesti RS izvedbu nove generacije Fieste. Ovaj željno očekivani hot-hatch je tako postao stvar povijesti i prije nego li je stigao na tržište
Ova vijest dolazi iz Fordovog Team RS-a, točnije od njegova vodećeg čovjeka Josta Capita, koji je ovakav potez Forda objasnio na već uobičajen način. Naime, razvoj ovog automobila je trenutno preskup, pa nije poslovno isplativ. Daljna opravdanja idu ka daljnjem poopćavanju u stilu vremena su teška, kriza je i sl.
Ipak još uvijek se ne radi o službenoj potvrdi kako Fiesta RS neće u proizvodnju, pa svim ljubiteljima džepnih raketa ostaje nada kako je riječ samo o odgađanju proizvodnje za bolja vremena, a ne o definitivnom otkazivanju ovog modela.
Podsjetimo raniji izvještaji su govorili kako će novu Fiestu RS pokretati 1.6 turbo motor snage oko 200 KS. Na tržištu se trebala pojaviti tijekom 2010. godine. S obzirom na sve ne preostaje ništa doli se obratiti nekom od tunera.