U posljednje vrijeme ekipa TV emisije Top Gear vrlo je često u medijima, što zbog pravih, što zbog izmišljenih skandala. Jeremy Clarkson, najglasniji i najeksponiraniji član voditeljskog trojca ponovo je pod povećalom, ovaj puta zbog sadržaja jednog od svojih Tweetova prošlog vikenda : "Jedna od najboljih vožnji u životu. Šljunčana cesta. M6. iPod svira Blind Faith. Pivo u držaču za čaše."
Iako ne tweet ne navodi izričito da je Clarkson pio dok je vozio, ova izjava uzrokovala je val negodovanja i osuđivanja. Glasnogovornik udruge koja se bavi prevencijom vožnje pod utjecajem alkohola izajvio je "On je totalni idiot bez imalo odgovornosti".
Ovo (očekivano) nije jedina situacija u kojoj je Clarkson bio optužen za vožnju pod utjecajem alkohola. 2008. godine prikazana je epizoda emisije Top Gear u kojoj Clarkson i James May piju prilikom svojeg putovanja na Sjeverni Pol. Navedeno je naime bilo potpuno legalno, no određeni je broj gledatelja negodovao i protestirao BBCu zbog takvog ponašanja u medijima.