Ron Dennis nedavno je oštro odgovorio na glasine kako je Lewis Hamilton jednostavno odlučio otići iz McLarena i svoju budućnost ostvariti u Mercedesovoj momčadi. Čini se kako je Dennis, šef momčadi iz Wokinga koji je mladog Britanca pratio na putu od nadarenog djeteta do svjetskog prvaka, ohladio odnose s Hamiltonom dok su pregovarali oko novog ugovora.
Hamilton je na kraju potpisao za Mercedes, no Dennis je za britanske medije izjavo kako je 'pogrešno govoriti da je Lewis napustio momčad McLarena'. 'Došli smo do točke gdje smo se morali rastati jer su okolnosti bile takve. U životu o ovakvim stvarima ne odlučuje samo jedna osoba. Nikada nije tako. Sve je u okolnostima' dodao je.
Hamiltonov je odlazak u medijima prikazan kao težak gubitak za McLaren, no emocionalni je Dennis stoički izjavio: 'Svi kažu da sam ogorčen. Zašto? Ja sam realist. Jesmo li mogli stvoriti situaciju u kojoj smo mogli ostati zajedno? Kategorički, da. Bi li to bilo ispravno? Mislili smo da ne.'
Hamiltonov je nasljednik Meksikanac Sergio Perez koji u McLaren dolazi iz Saubera.