Finski vozač Formule 1 Kimi Raikkonen, koji je osvojio naslov F1 prvaka 2007. godine, izjavio je u nedavnom intervjuu da mu novi naslov ne predstavlja jedinu motivaciju iako ostaje među njegovim glavnim ciljevima.
‘Oduvijek sam govorio da ću biti sretan ako naslov osvojim jednom, a sve što dođe nakon toga bit će samo bonus, nisam očajan za osvajanjem novog naslova (…) Radimo sve što je u našoj moći kako bi smo se probili na vrh, no ako ne ide, onda ne ide (…) To u konačnici ne mijenja moj život (…) Kada osjetim da želim stati, stat ću, ali osvajanje naslova neće biti jedini razlog zbog kojeg ću ostati ovdje’, rekao je.
Njegov je stav, ako je iskren, vrlo konstruktivan način gledanja na stvari, pogotovo imajući na umu da je već osvojio jedan naslov. Nakon takvog uspjeha, ne mora se dokazivati baš nikome.