U organizaciji Oldtimer cluba Ferdinand Budicki te podršku Grada Zagreba, na Britanskom trgu u Zagrebu pokrenute su 'Old School večeri na Britancu', u okviru kojih će se na prostoru tog zagrebačkog trga svakog četvrtka u poslijepodnevnim i večernjim satima održavati izložba 'Muzeja Oldtimer vozila Ferdinand Budicki' na otvorenom.
Na izložbi će se svakog tjedna izmjenjivati starodobna vozila iz zbirki zagrebačkih entuzijasta/ljubitelja oldtimera. Grad Zagreb podržava ovaj projekt, koji jednom od najljepših zagrebačkih trgova daje nov i autentičan sadržaj, a koji je dugoročna zanimljiva atrakcija za građane, ali i domaće i strane turiste.
"U okviru 'Old School večeri na Britancu' osim izloženih automobila i motorkotača svakog četvrtka održavat će se i projekcije dokumentarnih filmova i izložba fotografija iz fundusa Muzeja F. Budicki, kao i druženje i razgovor svih zainteresiranih sa vlasnicima i stručnjacima za starodobna vozila. Cilj je kroz zanimljiv pristup i sadržaj djelovati na podizanju svijesti o povijesnom razvoju automobilizma i revitalizaciji identiteta Zagreba kroz prikaz priče o razdoblju u kojem su djelovali pojedinci koji su kreirali izgled današnjeg centra grada – od gradnje najznačajnijih građevina do cjelokupnog prometa u Zagrebu, ali i čitavoj Hrvatskoj", naglasio je prof. Valentino Valjak, voditelj projekta.
"Drago mi je da je centar Zagreba dobio ovako vrijedan i zanimljiv novi sadržaj, koji će donijeti novi elan i prepoznatljivost na jedan od najljepših zagrebačkih trgova. Kako sam se u mlađim danima i sama natjecala kao vozačica u automobilskom sportu, imam dodatni senzibilitet za entuzijazam ljudi koji pokreću ovu kulturnu manifestaciju. Kao i do sada, i dalje ću podržavati ovakav oblik aktivnosti i pomoći koliko je u mojoj moći", istakla je mr.sc. Tatjana Holjevac.
Izlošci (dokumentarne fotografije, filmovi, etc.) na Britanac dolaze iz foundusa Muzeja koje je prof. Valjak prikupio u višegodišnjem istraživanju koje je prethodilo izdavanju prve Monografije o povijesti hrvatskog automobilizma 'Bešte ljudi – ide auto!', koja je nedavno imala promociju.