Ako je vjerovati najnovijim izvještajima, Infiniti definitivno odustaje od V8 motora i planira ih polako ukloniti iz svoje postave. Predsjednik kompanije Johan de Nysschen izjavio je kako ne možemo očekivati da će ijedan nadolazeći Infinitijev model biti opremljen takvim agregatom.
'Bojim se da najnoviji propisi o emisiji štetnih plinova diljem svijeta čine proizvodnju V8 motora gotovo nemogućom' nadovezao se potpredsjednik Andy Palmer. 'Ipak, V8 nije jedini uvjet za dobre performanse. Formula 1 je prešla na V6 jedinice iz kojih se mogu dobiti jednaki rezultati uz povoljniju potrošnju goriva'.
Unatoč obećanjima o agregatima visokih performansi, Nysschen je predvidio da će iznimno jaki motori postati dio prošlosti. 'Motori od 600 KS koje još možete naći u rijetkim automobilima, a to su uistinu automobili visokih performansi, s vremenom će izumrijeti'.
Kako bi klijenti i dalje ostali zadovoljni nakon ukidanja V8 motora, Infiniti će se okrenuti prisiljenoj indukciji i hibridnoj tehnologiji. Možemo očekivati i da će se kompanija fokusirati na smanjenje težine svojih modela, kao i poboljšanje njihove aerodinamike.