Sedma generacija Volkswagenovog Golfa predstavljena je ovog tjedna u Berlinu, a dok su mnogi ostali razočarani pomalo dosadnim izgledom novog modela, nitko nije mogao reći da tehnologija koju koristi, ponajviše u pogledu potrošnje goriva, nije vrhunska. Svi osim Greenpeace-a.
Njemački stručnjak za transport i član Greenpeace-a Wolfgang Lohbeck izjavio je kako je VW imao mogućnosti za razvoj vozila čija je osnovna verzija mogla nuditi bolju potrošnju od 4.9l/100km koju ima novi Golf. Rekao je kako je ova brojka razočaravajuća te da je proizvođač morao napraviti vozilo čija bi potrošnja bila 3.0l/100km.
Napomenuo je kako neće biti dovoljno to što VW planira lansirati električnu verziju 2013. godine jer će ona predstavljati tek mali dio postave tog modela te je dodao kako najveći učinak ima upravo osnovna benzinska varijanta.
50-ak članova Greenpeace-a prosvjedovalo je za vrijeme svečane premijere, a izvršni direktor VW grupe Martin Winterkorn odgovorio im je da automobil predstavlja ‘pravi odgovor na divljanje cijena goriva’, također spomenuvši štedljiviji Golf Blue Motion čija potrošnja iznosi 3.2l/100km.