Caterhamov LMP2 na startu 24 sata Le Mansa

Britanski Caterham debitirat će ovog ljeta na slavnoj utrci 24 sata Le Mansa, a njegove boje nosit će Zytek Z11SN-Nissan u LMP2 kategoriji. Kako tvrdi sama kompanija, ovaj potez potvrda je njezinog statusa i ambicije na međunarodnom nivou i mogao bi dodatno povećati njen autoritet u području razvoja sportskih automobila uoči lansiranja novog modela 2016. godine.

###

Broj 41 na Le Mansu vozit će rezervni vozač Caterhamovog F1 tima Alexander Rossi, pobjednik u klasi LMP2 Tom Kimber-Smith te Eric Lux. 'U svojoj grupi imamo mnoštvo iskusnog osoblja čije je tehničko znanje uistinu veliko. Budući da je automobil homologiziran za cijelu sezonu, nećemo moći učiniti nikakve preinake, no proučavat ćemo načine na koje svoje znanje i iskustvo možemo primijeniti u programu sportskih prototipova u narednom razdoblju' rekao je izvršni direktor Caterhama, Mike Gascoyne.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.