BMW se okreće gorivim ćelijama?

Predsjednik BMW-a, Norbert Reithofer, otkrio je neke nove detalje o budućoj postavi njemačkog proizvođača. Dužnosnik je tako nedavno izjavio kako nove tehnologije 'otvaraju nove perspektive i prilike za rast', a kompanija će morati pronaći 'pravu ravnotežu između evolucije i revolucije'.

###

Iako nije ulazio u detalje, Reithofer je potvrdio kako kompanija istražuje mogućnost korištenja pogona baziranog na gorivim ćelijama u električnom vozilu. 'Opcije poput ovih omogućit će brža punjenja i produžiti domet automobila bez štetnih emisija' rekao je. Također je dao naslutiti kako je u pripremi serijska izvedba: 'vjerujemo kako je namjenska arhitektura pravi pristup za serijsko vozilo u bliskoj budućnosti'.

Reithofer je podsjetio i kako će njegova kompanija lansirati čak 10 novih modela do kraja 2014. godine, a među njima će se naći Active Tourer (odnosno GT serije 1) i i8 plug-in hibrid.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.